MTP Marka ve Patent Tescil Ofisi MTP Patent Biz Sizi Arayalım MTP Patent Online Ödeme
MTP Patent logo 1
MTP Patent Logo 2
MTP Patent Logo 3
MTP Patent Logo 4
MTP Patent Logo 5
MTP Patent Logo 6
Türk Patent Enstitüsü Sorgulama ?
(Türk Patent Enstitüsü Marka Sorgulama - Patent Sorgulama - Tasarım Sorgulama)
Araştırma Talep Formu

Türk Patent Enstitüsü sorgulama işlemleri (marka sorgulama, patent sorgulama ve tasarım sorgulama) www.tpe.gov.tr web adresinden online olarak yapılabilmektedir.

Türk Patent Enstitüsü; marka ve patent tescili başta olmak üzere sınai mülkiyet haklarının kişiler, kurumlar ve firmalar adına tescili konusunda Türkiye’deki yetkili tek kurum Türk Patent Enstitüsü ’dür.

Türk Patent Enstitüsü; kısa adı TPE olan Türk Patent Enstitüsü bir kamu kuruluşu olup, merkezi Ankara’dadır.

Marka, üretilen ürünler yada verilen hizmetler üzerinde (tabela da dahil her türlü iş evrakında) kullanılan işaretlerin tescil işlemidir. Yani genellikle marka; sözcükler, şekiller (logolar), harfler ve sayılardan oluşmaktadır. Tescil edilecek marka ile aynı yada ayırt edilemeyecek derecede benzer olan bir marka sorgulama ve sorgulama sonucu değerlendirme işlemi profesyonellik gerektiren bir husustur. Sorgulama sonucunda söz konusu markanın tesciline engel olabilecek bir marka ile yada nedenle (red için diğer kriterler) karşılaşılmaması durumunda marka tescili için başvuruda bulunulur. Marka Sorgulama Formu İlişiktedir.

Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler:

1-) Marka Tescil Başvuru Formu
ekte olup, marka sahibi tarafından doldurulacaktır.

2-) MarkaTescil Başvuru Ücreti, tescil edilecek markanın sınıf adedi sayısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretler hakkında 0312 231 17 77 nolu telefonumuzdan yada buradaki kredi kartı ile ödeme ekranına markanızın sınıf adedi sayısını girdiğinizde ücretlerin otomatik olarak hesaplandığını görebilirsiniz.

3-) Tescil Edilecek Marka Örneği; tescili talep edilen marka için bir adet örnek (varsa logo)

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir. Noter tasdiki gerekmez. Şahısların sadece isim ve soy isim yazarak imzalaması yeterlidir.

Patent Nedir?
Patent ise, ilk defa yaratılan yeni bir buluştur ve genellikle teknik bir yönü olan ürün ve/veya usullerin tescil işlemler ini içerir. Tescilli bir buluşu araştırma, sorgulama ve raporlama işlemler i profesyonellik gerektiren bir husustur. Sorgulama sonucunda her hangi bir buluş basamağına rastlanılmaması durumunda patent tescili için başvuruda bulunulur.

Patent Başvurusu İçin Gerekli Bilgi ve Belgeler Nedir:

1-) Patent Başvuru Formu ekte olup, başvuru sahibi ve buluş sahibi tarafından doldurulacaktır.

2-) Patent Başvuru Ücreti, başvuru sahibi ile tarafımızca karşılıklı olarak yapılacak olan Patent Tescil Sözleşmesinde detaylı olarak yer almaktadır.

3-)Tescili talep edilen buluş konusu Patent için kısa bir tarifname ve ürüne ait varsa teknik çizimler (teknik çizimler yoksa; ürüne ait 1 adet numune yada resim verilmesi halinde çizimler detaylı olarak firmamız tarafından ücretsiz olarak yapılacaktır)

4-) Vekaletname; örneği ekte olup, sadece firma kaşesi yapılması ve firma yetkilisince imzalanması yeterlidir. Noter tasdiki gerekmez. Şahısların sadece isim ve soy isim yazarak imzalaması yeterlidir.

Marka Patent Tescili ve Türk Patent Enstitüsü Sorgulama ile İlgili sorularınız için iletişim formunu doldurabilir yada daha detaylı bilgi için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77 / Pbx

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Patent Tescili İçin Tıklayınız... Patent Ana Menü
İLETİŞİM
     
Tel : 0312 231 17 77 /pbx
Fax : 0312 230 54 83
E-mail : info@mtppatent.com
             
               
  *  
  *  
  *  
  *  
  *  
 
     

Türk Patent Enstitüsü epo oami espacenet inta epi aippi

Türk Patent Enstitüsü Sorgulama - TPE Türk Patent Enstitüsü - Türk Patent Marka Sorgulama - Türk Patent Tescil Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Ankara - Türk Patent Markalar Dairesi Başkanlığı - Türk Patent Buluş Sorgulama - Türk Patent ve Patent Enstitüsü Hakkında Bilgi - Türk Patent Enstitüsü Online Sorgulama - Türk Patent Tescil Ücretleri Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Marka İnceleme - Türk Patent Enstitüsü Marka Formları - Türk Patent Enstitüsü Marka Sorgulama - Türk Patent Marka Başvurusu Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Marka Yenilemesi Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Marka Devir Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Marka Lisans Sorgulama - Türk Patent Enstitüsü Marka Araştırma