MTP Marka ve Patent Tescil Ofisi MTP Patent Biz Sizi Arayalım MTP Patent Online Ödeme
MTP Patent logo 1
MTP Patent Logo 2
MTP Patent Logo 3
MTP Patent Logo 4
MTP Patent Logo 5
MTP Patent Logo 6
Endüstriyel Tasarım Örnekleri ?
( Tescilli Endüstriyel Tasarım Örnekleri )
İletişim Formu

Endüstriyel Tasarım, sınai mülkiyet hakları içinde Endüstriyel Tasarım olarak kullanılan bir koruma (tescil) sistemi olup, üretilen ürünlerin özellikle dış görünümlerinin, yani estetik yaratmaların, motif, renk, doku, çizgi, dizayn v.b. insan duyuları ile algılanabilen unsurlarının tescil edilmesidir. Endüstriyel Tasarım Örnekleri için; bir ayakkabı modelinin dış görünüşü yada mobilya sektöründe üretilen yeni bir yemek ve/veya yatak odası yada bir koltuk takımı modeli, tescil edilebilir olan endüstriyel tasarım örnekleri içerisinde yer alır.

Yani Endüstriyel Tasarım Tescili; bir ürünün görünüm özelliklerini koruma altına alan bir sistemdir. Bu sistem ile;

  1. üretim yöntemi,
  2. ürünün kullanım amacı,
  3. fonksiyonel özellikler yada teknik faydalar
    koruma altına alınamaz.

554 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Endüstriyel Tasarım; Bir ürünün tümü veya bir parçası yada üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanabilen çeşitli unsur veya özelliklerin oluşturduğu bir bütündür şeklinde tanımı yapılmıştır.

Endüstriyel Tasarım ların Tescili konusunda yetkili tek mercii Ankara'da mukim Türk Patent Enstitüsü'dür. Bizler ise; marka, patent, coğrafi işaretler ve endüstriyel tasarım tescilleri konusunda; firmalara, şahıslara ve kurumlara, danışmanlık ve profesyonel anlamda TPE nezdinde temsil etme yetkisi verilmiş resmi belgeli vekil ofisi olarak destek ve hizmet vermekteyiz.

Türk Patent Enstitüsü'nün Tescilli Endüstriyel Tasarım Örnekleri linkine buradan ulaşabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Başvurusu, Endüstriyel Tasarım Tescili ve Endüstriyel Tasarımlarla ilgili birçok sorunuza ışık tutacak olan linkimize ise Buradan Ulaşabilirsiniz.

Endüstriyel Tasarım Örnekleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi için İletişim Formunu doldurabilir yada detaylı bilgi için Ankara merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77 / Pbx

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tasarım Tescil Başvurusu İçin Tıklayınız... Endüstriyel Tasarım Ana Menü
İLETİŞİM
     
Tel : 0312 231 17 77 /pbx
Fax : 0312 230 54 83
E-mail : info@mtppatent.com
             
               
  *  
  *  
  *  
  *  
  *  
 
     

Türk Patent Enstitüsü epo oami espacenet inta epi aippi
Etiketler :

Endüstriyel Tasarım Örnekleri - Patent ve Endüstriyel Tasarım Örnekleri - Marka Patent ve Endüstriyel Tasarım Örnekleri - Endüstriyel Tasarım ve Patent Örnekleri - Endüstriyel Tasarım ve Marka Örnekleri - Endüstriyel Tasarım da Uluslararası Tescil Örnekleri - Endüstriyel Tasarım Tescil Yenileme Örnekleri - Endüstriyel Tasarım Tescili Örnekleri - Endüstriyel Tasarım Tescil Başvuru Örnekleri - Endüstriyel Tasarım ve Marka Başvuru Belge Örnekleri - Tasarım Tescil Belge Örnekleri - Endüstriyel Tasarım Hizmet Örnekleri - Endüstriyel Tasarım ve Faydalı Model Tescil Örnekleri - Telif Hakkı Belge Örnekleri - Marka Tescili Örnekleri - Faydalı Model Başvuru Belge Örnekleri - Uluslararası Marka Tescil Başvuru Örnekleri - Uluslararası Patent Tescil Örnekleri - Uluslararası Faydalı Model Tescil Belgesi Örnekleri